У Требињској библиотеци бројне активности – ПОЧЕЛА И ЕДУКАТИВНА „ШКОЛИЦА“ ЗА НАЈМЛАЂЕ

Око 70 дјеце од седам до 12 година на едукативним радионицама у Народној библиотеци у Требињу уче о лијепом изражавању и бонтону, баве се креативним писањем, рецитацијом, глумом, те читају и развијају љубав према књигама, речено је Срни у овој установи.

У Народној библиотеци Требиње су напоменули да су ове радионице једине такве врсте у Републици Српској и да је пројекат подржало Министарство просвјете и културе Српске.

„Полазници кроз игру и дружење, у пријатном амбијенту Библиотеке на занимљив начин, кроз игру и забаву уче, друже се и усвајају нова и корисна знања и вјештине“, истакли су у Библиотеци.

Све вјежбе су прилагођене узрасту полазника, ради се у малим групама гдје свако има прилику да развије сопствене таленте, али и да се дружи са вршњацима из цијелог града и развија нова пријатељства.

Из Библиотеке су напоменули да ће радионице ће трајати три мјесеца, а часови се одржавају два пута седмично, у трајању од по 60 минута.

У Библиотеци су истакли да су изненађени бројем заинтересованих и уписаних – иако је број мјеста био ограничен, због великог броја пријављених је повећан и тренутно раде са око 70 дјеце.

„Ове радионице су нешто ново и другачије, а ми у Библиотеци желимо да читалачку публику његујемо од најранијег узраста. Прве реакције полазника, али и њихових родитеља су позитивне, свиђа им се и са радошћу долазе“, кажу из требињске Библиотеке.

У требињској Библиотеци свакодневно имају активности за све старосне категорије – одржавају се курсеви енгелеског и кинеског језика, за које влада велика заинтересованост.

Организују се и бесплатни часови енглеског језика и радионице за Удружење „Сунце нам је заједничко“, обилазе основне школе у којима се друже са дјецом и презентују им рад Библиотеке с циљем да им ову културну установу што више приближе.

„Суграђани у Библиотеци могу да добију услуге које не могу да реализују нигђе у граду – прекуцавање текста, скенирање, штампање“, напоменули су из ове требињске установе културе.