Промовисан роман Шћепана Алексића “Чекајући жуту војску”

У Народној библиотеци Требиње одржана је промоција књиге „Чекајући жуту војску“ аутора Шћепана Алексића.
Роман је интересантна прича која читаоца води кроз историју Билеће и разне војске које су долазиле у овај градић, пратећи судбину свих становника који су вијековима на овом простору.

Kњига тражи стрпљење јер има 400 страница, али кад се узме у руке не испушта се лако тако да то вријеме прође у једном даху.

Сам наслов „Чекајући жуту војску“ веома је индикативан и занимљив јер то значи да ће „жута војска“ једног дана стићи и да Билећу чекају бољи дани када она дође.

Аутор Шћепан Алексић каже да је кроз Билећу прошло много војски и ниједна добро није донијела.

„Цијелог живота сам се припремао за писање овога романа, а роман сам писао скоро три године. У том периоду, када ми писање није ишло, јер је у неким тренуцима било тешко пронаћи прави модус да би се обухватио велики историјски период, често сам био одсутан, понекад и нервозан и љут. Све је то осјетила моја најближа и најдаља породица као и колеге на послу“, искрен је Алексић.

Он је истакао да је Херцеговина земља приче и из Херцеговине су потекли многи усмени, а сада и писмени приповједачи.

„Сви који знају Херцеговину и њено становништво ће рећи да је Херцеговина земља приче, приповиједања и земља великог памћења“, навео је Алексић.

О књизи су говорили књижевник Никола Баћевић, директор библиотеке у Билећи Ирена Дунђер и Дејан Kерлета.

Ова књига добила је трећу награду на овогодишњем конкурсу „Златна сова“.