Народна библиотека у посјети Дому пензионера

Данас смо посјетили Дом пензионера Требиње гдје смо се сусрели са нашим најстаријим суграђанима како би уручили књиге које би им могле уљепшати боравак у овој установи.

Након обиласка Дома пензионера, директор Рајко Ћапин нас је упознао са садржајима и концептом ове установе, те истакао да је захвалан на самом гесту и да ће овај знак пажње много значити његовим корисницима.

Договорени су наредни кораци у којима ће Народна библиотека и Дом пензионера заједнички организовати промоције и књижевне вечери. Библиотека ће у наредном периоду радо учествовати у прикупљању наслова за обогаћивање тренутног књижног фонда у Дому пензионера.

Надамо се да ће се грађанима који бораве у Дом пензионера свидјети наслови које смо за њих изабрали. Трудили смо се да књиге који смо бирали буду прилагођене читалачким навикама особа треће животне доби и надамо се да ће им бити занимљиве.