ПОКЛОН ЛАЗИЋА ИЗ БЕОГРАДА – Требињској библиотеци 10.000 нових наслова

Народна библиотека у нашем граду од данас је богатија за око 10.000 наслова, које је овој установи поклонило Удружење за културу, умјетност и међународну сарадњу „Адлигат“ из Београда.

Требињској библиотеци поклоњена су, углавном, научна издања, зборници радова и историјска литература.

Поклон је, преко поменутог удружења, обезбиједила библиотеке „Лазић“ из српске престонице.

Према ријечима Данице Кудуз, директора Народне библиотеке, сарадња са београдском библиотеком „Лазић“ настала је захваљујући Марку Дучићу – Требињцу са привременом адресом у Калифорнији.

„Марко је прошле године заједно са власником библиотеке ‘Лазић’ Виктором Лазићем посјетио нашу установу и том приликом је договорено да спроведемо овај пројекат“, казала је Кудуз.

Библиотека „Лазић“ је једна од највећих приватних библиотека у Србији, са фондом од преко милион наслова.