У Народној библиотеци Требиње 31. јула у 18.30 часова, биће приређено поетско вече Немање Драгаша.
Немања Драгаш (Београд, 6. јул 1992) српски је књижевник, драмски и аудиовизуелни умјетник.
Основну и средњу школу завршио је у Пљевљима (Црна Гора) као добитник дипломе „Луча“ и ученик генерације гимназије „Танасије Пејатовић“. У децембру 2012. постао је најмлађи члан Удружења књижевника Србије. Члан је Удружења драмских уметника Србије и Центра за драму у едукацији и уметности. Доцент је на предмету Позоришна продукција, на Академији уметности у Београду.
Драгаш је најмлађи учесник престижне књижевне манифестације „50. Књижевни сусрети на Козари“. Учесник је и манифестације „49. Драинчеви сусрети песника“. Побједник је 45. јубиларног Фестивала поезије младих у Врбасу и добитник награде „Станко Симићевић“ за најмлађег финалисту фестивала. Лауреат је 52. Фестивала културе младих Србије и добитник признања“ Тимочка лира“ 2013, које додељује Други програм Радио Београда за најбољег пјесника фестивала. За књигу поезије „Обећани свемир“ добио је књижевну награду „Бранко Марчета“ 2016. Године 2019. добија награду „Спасоје Пајо Благојевић“ за најбољег младог пјесника. Лауреат је награде „Милутин Бојић“ за 2020. Троструки је добитник плакете Савеза књижевника у отаџбини и расејању за 2013, 2014, као и за 2015. годину, која се додјељује књижевнику за изузетна достигнућа и резултате. Године 2016. добија Златну плакету за пјесму „Алмаса“ у конкуренцији више стотина аутора из земље и иностранства, а 2017. добија Златну плакету за пјесму „Да ме буде“ (Морфијум, 2019). Један је од побједника интернационалног књижевног фестивала „Тинк Тенк Таун“ 2011. и побједник је Фестивала лепе речи у Тителу.
Дипломирао је Продукцију на Академији уметности у Београду у класи проф. др Дејане Прњат, као студент са просјечном оценом 10. Лауреат је Видовданске награде Академије умјетности, која се додељује најбољем студенту. Постдипломске студије Теорије драмских уметности и медија завршио је на Факултет драмских уметности у Београду. Новине „Политика“ објавиле су чланак о њему у рубрици „ Ово је била њихова година“ у децембру 2012, уврстивши га у најуспјешније младе умјетнике Србије. Са четрнаест година, побиједио је на Државном такмичењу из биологије. Пјесме су му превођене на њемачки, енглески, шпански, македонски, русински и хебрејски језик.
Од 2020. живи у Ростоку и ради у области биотехнологије и генетике. Драгаш често говори поезију других аутора, на: енглеском, италијанском, шпанском, француском, руском, украјинском, турском, јерменском и другим језицима. Препознатљив је и по својој упечатљивој боји гласа (бас-баритон).
Књижевно вече почиње у 18:30 часова, у просторијама библиотеке.