Сутра свечано отварање Кинеског културног центра у просторијама Народне библиотеке Требиње

У просторијама ЈУ Народне библиотеке Требиње у четвртак, 25.11.2021. године у 13 часова ће бити отворен Кинески културни центар. Званичном отварању присуствоваће амбасадор НР Кине у БиХ  Ји Пинг и градоначелник Требиња Мирко Ћурић.

Истог дана амбасадор ће одржати предавање о економској, културној, образовној и научној политици НР Кине.

Народна библиотека Требиње уступила је амбасади Кине у БиХ простор за одржавање кинеског језика и за друге активности, а заједно су опремили кабинет (нове полице, столови, рачунари).

Већ мјесец дана се одржавају бесплатни часови кинеског језика којим присуствује око 40 полазника.

ЈУ Народна библиотека Требиње